Klacht: eindafrekening van 302 euro na opzegging aflopend contract.

[email protected] op 29 maart 2014 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ā³ Wacht op reactie
Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 29 maart 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Heb bij Vodafone vier jaar een abonnement voor een internetverbinding gehad en dat was met een dongel. Gewacht tot mijn abonnement afliep en omdat de verbinding te wensen overliet naar de Vodafonewinkel gegaan en opgezegd. Ik betaalde altijd 30 euro per maand en in de winkel zeiden ze dat het nog twee maanden duurde voordat ik van ze af was. De eerste maand zou ik dan nog 30 euro betalen en voor de tweede maand als goedmakertje zou ik dan maar 12 euro kwijt zijn. Dan moest ik nog wel even een ander contractje voor die laatste maand tekenen. Heb dat in goed vertrouwen gedaan en was zeer onaangenaam verrast toen bleek dat men voor die ene maand wegens het overschrijden van mijn bundel nog even 302 euro van mijn rekening afgeschreven had. Dat is dus ruim tien keer het bedrag wat ik per maand betaalde. Ik voel me opgelicht.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik de afgesproken 30 en 12 euro voor die twee maanden moet betalen zonder verdere kosten, kortom ik wil die 302 euro terug. Dat ik vier jaar een slechte verbinding heb gehad neem ik voor lief.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie