Klacht: Beëindiging Vodafonethuis abonnement

hardyv01 op 18 april 2013 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 3 mei 2013
Reactie van het bedrijf:

We hebben de klant een reactie via e-mail gestuurd met daarin een passend advies.

Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 18 april 2013

Een klant heeft problemen ervaren bij het beëindigen van zijn Vodafonethuis abonnement, waarbij hij sinds februari bezig is met het proces. Ondanks het ontvangen van een bevestiging van de beëindiging, blijven de maandelijkse kosten afgeschreven worden en ontvangt hij geen eindafrekening. De klant meldt dat de klantenservice niet behulpzaam is en dat hij snel aanmaningen ontvangt voor storneringen van onterecht afgeschreven bedragen.

Mijn Klacht:

Wil je ELLENDE neem dan een Vodafonethuis abonnement, ik ben al sinds februari bezig mijn abonnement te beëindigen. Na weken mailen/bellen uiteindelijk wel een bevestiging van de beëindiging ontvangen
Echter de eindafrekening komt er maar niet en ze blijven maar de maandelijkse abonnements kosten afschrijven, bij de klanten”service” word je van het kastje naar de muur gestuurd antwoorden op e-mails krijg je niet. De debiteuren adminstratie werkt wel (verrassing !!!!!) als je de ontrecht afgeschreven bedragen laat storneren heb je binnen 1 !!!!! week een aanmaning. Ik zeg dus vooral NIET met Vodafone thuis in zee gaan.

Gewenste Oplossing:

Eindafrekening en stoppen met het ontrecht afschrijven van het aboneementsgeld

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vodafone in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Vodafone een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Vodafone

13 jaren geleden - Beste hardyv01, Ik heb je zojuist een reactie gestuurd via e-mail. Met vriendelijke groet, Berny Vodafone, medewerker klachtafhandeling

Vodafone

Heeft op 03 mei 2013 om 10:50 geantwoord

Geboden Oplossing:

We hebben de klant een reactie via e-mail gestuurd met daarin een passend advies.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie