Klacht: 135 euro onterecht in rekening gebracht

Shabnam op 04 februari 2016 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 4 februari 2016

Een klant van Vodafone heeft een klacht ingediend over een onterecht in rekening gebrachte 135 euro. De klant heeft een onbeperkt bundel, maar ontdekte dat er 3 extra GB aan zijn abonnement was toegevoegd, wat hij in april 2015 had aangevraagd en naar eigen zeggen in mei 2015 had stopgezet. Ondanks zijn verzoek om dit te corrigeren, beweert Vodafone dat de extra GB nooit is stopgezet.

Mijn Klacht:

Ik heb een onbeperkt bundel bij Vodafone. Dit betekent dat ik 6 GB internet heb en onbeperkt kan bellen en smsen. Vandaag zat ik toevallig te kijken op de my vodafone app en ik zag opeens dat er 3 extra GB aan stond. Ik heb meteen contact opgenomen met vodafone. Ik heb de naam van de medewerker niet onthouden, maar ik heb aangegeven dat er iets niet goed gaat. Ik heb namelijk in april 2015 een 3 extra GB blox aangevraagd en deze volgens vodafone nooit stopgezet. Ik heb een maand (mei 2015) later deze blox stopgezet, maar ik kan dit helaas niet bewijzen. Ik heb aangegeven dat ik op my vodafone app bij internet blox zie dat ik 3 extra GB kan aanzetten. Volgens vodafone heb ik dit sinds april 2015 nooit uitgezet dus hoe kan er dan staan dat ik het kan aanzetten. De medewerker van vodafone heeft mij gelijk gegeven. Er is dus vanaf mei 2015 tot en met 4 februari 2016 iedere maand onterecht 15 euro in rekening gebracht. Ik ben door de medewerker waarvan ik de naam niet meer weet en ook niet meer heb kunnen achterhalen doorverbonden met de facturenafdeling zodat zij mij verder kunnen helpen. Ik kreeg mevrouw Lima aan de lijn en zij gaf mij weer ongelijk. Nu ben ik er zelf zeker van dat ik een maand later de 3 extra GB stop heb gezet. De ene medewerker geeft mij gelijk en de andere weer niet. Ik heb zelf al in mijn abbonement 6 GB aan internet. Ik weet zeker dat ik niet maandenlang nog een extra 3 GB nodig heb gehad de 6GB is namelijk meer dan zat. Het probleem is dat ik het niet kan bewijzen dat ik dit een maand later stop heb gezet en twee medewerkers verschillende dingen zeggen. Ik heb nooit eerder problemen gehad met Vodafone, maar dat twee medewerkers al twee verschillende dingen zeggen vind ik niet kunnen. Daarnaast ben ik er zeker van dat ik niet 9 maanden lang naast de 6 GB internet nog eens 3extra GB nodig heb gehad en ik dit daarom meteen een maand later heb stopgezet. Ik had het alleen toen nodig, maar daarna heb ik het niet meer nodig gehad.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik de 135 euro die onterecht in rekening gebracht is terug krijg!

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vodafone

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vodafone nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie