Klacht: viezer dan vies kan bijna niet

Helga Noordanus op 16 oktober 2015 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status In behandeling
Datum 16 oktober 2015

Een reiziger heeft een ernstige klacht ingediend over de hygiëne van de toiletten in de trein van NS. Bij een bezoek aan het toilet trof hij een zeer onhygiënische situatie aan, met bloed en ontlasting op de muren en een verstopte toiletpot. De reiziger voelde zich hierdoor misselijk en maakte zich zorgen over mogelijke gezondheidsrisico's.

Mijn Klacht:

Het kan voorkomen dat je een keer naar het toilet moet in de trein wat ik als het even kan nooit doe maar vooruit maar een keer.
Wat ik daar aan trof was buiten alle proporties , bloed, ontlasting aan de muren, een volle verstopte pot met van alles erin, zal de details niet noemen. Zelfs mijn handen wassen heb ik maar niet gedaan, ogen dicht en erboven hangen was mijn enige optie. Schandalig , ik werd er misselijk van. Om een ziekte op te lopen van alle viezigheid ! Ik vond dat ik dit moest melden.

Gewenste Oplossing:

als ik op zijn minst een reactie krijg en hopelijk wordt daar iets aan gedaan. Mijn treinreis was daardoor niet zo prettig , het beeld daar zie ik nog voor me.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten