Klacht: vertraging 18 september.

clairew op 18 september 2015 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 13 oktober 2015
Reactie van het bedrijf:

Informatie over onze regeling Geld terug bij vertraging is na te lezen op onze site: http://www.ns.nl/reizigers/klantenservice/klantenservice/hulp-als-het-even-tegen-zit Dit doorgegeven aan de klant.

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 18 september 2015

Een reiziger heeft herhaaldelijk problemen ervaren met volle treinen en vertragingen op zijn dagelijkse route van Den Haag naar Rotterdam. Op 18 september 2015 ondervond hij zowel heen als terug vertraging, wat hij als teleurstellend beschouwt, vooral gezien de hoge kosten van zijn maandabonnement. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Beste Ns, beste medewerker,

Vandaag 18-09-2015 is een van vele dagen dat ik naar mijn werk ga met de trein. ik reis op ma,di,wo en vrijdag van den haag laan van noi naar rotterdam centraal en terug. dat is de trein heen van 7.14 of 8.14 en terug de trein van 17.22 of 18.22. Nu loop ik er al best vaak tegen aan dat de treinen vaak heel vol zitten. En ik dan dus ook 9 van de 10 keer sta in de tussenwagons. Met vele anderen. Dat is toch wel een beetje jammer als ik €150,- euro per maand betaal. Nu heb ik vandaag ook de zoveelste vertraging meegemaakt. Zowel heen, als terug. Nu kan ik wel begrijpen dat er vanmorgen voor de veiligheid geen treinen rotterdam centraal konden. Als een of andere man de thalys onveilig maakt. Het loopt veel vertragingen op. Op de trugweg stopte de (inmiddels vertraagde trein van 17.59 die 30 min te laat was) helemaal niet op den haag laan van noi. Ik ben met de overvolle RET metro naar den haag laan van noi gereisd. Beetje jammer dit. Het zou fijn zijn als ik in het vervolg, en ook voor de vertraging van vanmorgen, een deel van de reis vergoed kan krijgen. Net zoals vroeger, toen je de helft van je kaartje terug kreeg als de trein vertraagd was. Graag zou ik willen weten hoe ik dit kan regelen met mijn o.v. chipkaart.

Met vriendelijke groet,
Claire woerdenbach

Gewenste Oplossing:

Als ik weet waar ik kan indienen om (een deel van) mijn geld terug te krijgen als er een vertraging is.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 13 oktober 2015 om 10:52 geantwoord

Geboden Oplossing:

Informatie over onze regeling Geld terug bij vertraging is na te lezen op onze site:
http://www.ns.nl/reizigers/klantenservice/klantenservice/hulp-als-het-even-tegen-zit
Dit doorgegeven aan de klant.

Alle klachten die gemeld zijn door clairew
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten