Klacht: Muizen in restaurant

evelineborst op 17 november 2012 over Van der Valk in de categorie Reizen Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Van der Valk has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Reizen Algemeen
Status Open
Datum 17 november 2012

Tijdens een diner in Van der Valk Avifauna zag een klant drie muizen in de eetzaal rondlopen, wat als onhygiënisch werd ervaren. Ondanks het melden van de klacht aan het personeel, werd er laconiek gereageerd en geen verontschuldiging aangeboden, wat de klant teleurstelde. De aanwezigheid van de muizen en de reactie van het personeel hebben een negatieve indruk achtergelaten.

Mijn Klacht:

Gister tijdens een diner in van der Valk Avifauna, samen met mijn partner, zag ik tot mijn grote verbazing drie muizen in de eetzaal rondlopen.
Wij zijn vaste klant bij Avifauna en kwamen vaak met familie of vrienden eten.
Wij vinden het echt schrikwekkend en heel erg onhygienisch dat deze beestjes in de eetomgeving te vinden zijn.
Er werd tot onze verbazing, na het melden van deze klacht bij een personeelslid, erg laconiek op gereageerd en er werd verteld dat ze ervan op de hoogte zijn.
Er werd geen verontschuldiging gedaan helemaal niks.
Dit stelt ons zeer teleur.
De kleine beestjes liepen rustig rond en aten een paar op de grond liggende overblijfselen op.
Ik vind het echt verschrikkelijk vies dat ik dit heb ervaren.
Hoogachtend, E.Borst

Gewenste Oplossing:

Een beter bestrijdingsregeling is zoiezo aan te raden.
En een gepaste compensatie stellen wij op prijs.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM