Klacht: TECHEM laat je kosten betalen die je niet verbruikt !!!! Sensoren deugen absoluut niet !!!

BenteJansen87 op 23 mei 2019 over Techem in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten

Mijn Klacht:

Ik woon in een flat in Den Haag met blokverwarming sinds 2012.
Wij huren deze flat als particulier van onze huisbaas en hij zit aangesloten bij een VVE.
In 2015 moest ik 61 bijbetalen
In 2016 moest ik 115 bijbetalen
Wij hebben toen de woning geïsoleerd en verduurzaamd, MAAR TOEN !!!!
2017 een rekening van 500 en sterker nog het jaar erna 2018 moest wij ineen 600 bij betalen !!!!! Zogenaamd heeft Techem nieuwe meter geïnstalleerd ?
Hier klopt geen bal van !!! Wij hebben namelijk een kachel in de badkamer die nog NOOIT heeft aan gestaan sinds wij hier wonen en deze heeft schijnbaar vorig jaar een verbruik van 418 geconstateerd ??!?!?!!
Hoe is dat mogelijk als hij uit staat ? Wij hebben altijd zon op ons grote raam staan dus wij hoeven bijna geen verwarming te gebruiken ook niet s’winters, mijn buurman met Exact hetzelfde huis en exact dezelfde blokverwarming die altijd thuis is heeft veel lagere kosten dan wij en heeft ons dat laten zien.
Niemand van Techem wil je aanhoren en ze willen alleen maar geld geld geld !!!!!
maar hun meetapparatuur deugt gewoon niet !!! Je betaald voor wat je NIET verbruikt en na isoleren ga je ineens MEER van betalen ?!?!?!

Gewenste Oplossing:

Ik wil dat dit heel goed uitgezocht wordt, dit is echt onmogelijk !!! Betalen en voor een kachel die gewoon niet gebruikt wordt, we zijn er sinds gister pas achter waar de knop zit ?!?!?! Me huisbaas moest ons dat laten zien !!

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Techem over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Techem in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Techem een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Techem

Heeft op 29 mei 2019 om 11:54 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Alle klachten die gemeld zijn door