Klacht: Slechte regeling

Jacqie15 op 31 mei 2015 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 3 juni 2015
Reactie van het bedrijf:

per e-mail 3/06/2015 klacht doorgegeven

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 31 mei 2015

Na een evenement in Amsterdam arriveerde een groep reizigers op station Duivendrecht, waar bleek dat er geen treinen meer reden en er bussen waren geregeld. Er was echter niemand aanwezig om informatie te verstrekken, waardoor de reizigers lange tijd in de kou moesten wachten en gefrustreerd raakten, wat uiteindelijk leidde tot de komst van de politie. De klager vond de situatie slecht geregeld en pleit voor betere communicatie en ondersteuning in dergelijke gevallen.

Mijn Klacht:

Op 30 mei 2015 naar de Toppers in Amsterdam geweest daarna naar station Duivendrecht gelopen daar aangekomen zien we op de borden staan dat de treinen niet meer rijden (wij moesten naar Weesp) maar dat er bussen zijn geregeld, maar niemand te vinden om informatie te vragen en wij met een hele groep andere mensen aan ons lot werden overgelaten en vinden dit erg slecht geregeld, wij hebben daar vanaf 00.15 tot 01.30 uur buiten in de kou gestaan om informatie te kunnen vragen en uiteindelijk iemand gebeld om te vragen om ons op te halen er had minimaal iemand binnen en buiten moeten staan om info te verschaffen iedereen raakte geirriteerd en op een gegeven moment moest de politie nog ter plaatse komen omdat sommige mensen tekeer gingen tegen de buschauffeurs omdat iedereen naar huis wou maar niet konden

Gewenste Oplossing:

Zodra jullie met werkzaamheden bezig zijn en er een evenement is jullie de mensen niet aan hun lot overlaten maar mensen neerzetten om de mensen op weg naar huis kunnen leiden

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 03 juni 2015 om 11:30 geantwoord

Geboden Oplossing:

per e-mail 3/06/2015

klacht doorgegeven

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten