Klacht: Retourkosten voor nepartikel

sabinejulia op 30 september 2020 over Vinted.nl in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Vinted.nl
Status Open
Datum 30 september 2020

Een gebruiker van Vinted.nl heeft Nike schoenen gekocht van een verkoper uit Spanje, die later nep bleken te zijn. De koper is nu verplicht om de retourkosten te betalen, ondanks dat dit niet zijn fout is, en voelt zich benadeeld omdat hij ook verzendkosten en kosten voor kopersbescherming heeft betaald.

Mijn Klacht:

Ik had Nike schoenen gekocht bij iemand uit spanje. Deze bleken nep te zijn toen ze aankwamen. Nu moet ik de retourkosten betalen, maar het is toch niet mijn fout dat ze nep zijn?? Ik betaal nu verzendkosten, kopersbescherming en retourkosten terwijl de verkoper mij oplicht en niks betaald en hier gewoon mee wegkomt.

Gewenste Oplossing:

Als ik de retourkosten niet hoef te betalen en mijn geld terug krijg.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vinted.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vinted.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door sabinejulia
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten