Klacht: reparatie afgekeurd met garantie

jenniferxx17 op 19 november 2016 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 19 november 2016

Een klant heeft twee maanden geleden een iPhone 5s gekocht bij MediaMarkt in Rijswijk. Na twee maanden kwam het beeldscherm los, maar de reparatie werd afgekeurd op basis van de claim dat de telefoon gevallen was, ondanks dat de klant altijd een hoesje gebruikte en de schade minimaal was. De klant heeft een verzoek ingediend om de telefoon terug te krijgen, aangezien hij meent recht te hebben op garantie.

Mijn Klacht:

Ik heb 2 maanden geleden bij de Media Markt in Rijswijk een Iphone 5s gekocht en na 2 maanden liet opeens mijn rechter kant los van mijn beeldscherm. Ik ging terug naar de Media Markt met de bon en alles erbij en heb het gemeld. Ze hebben het gelijk in behandeling genomen en 1 week later kreeg ik een mailtje van de Media Markt dat ze mijn mobiel niet kunnen maken omdat hij “gevallen”is volgens hun terwijl ik er altijd een hoesje omheen heb en hij nooit gevallen was, alleen rechts boven was een mini krasje omdat ik een stevig hoesje erom heen had gedaan.
ik heb netjes de brief ingevuld die erbij zat dat ik mijn telefoon terug wou want hun zouden het niet voor mij gaan maken terwijl ik garantie heb maar hij volgens hun gevallen was.

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas te vreden als ze goed hun werk doen zoals het moet en het gewoon gaan maken want het valt onder de garantie hij is niet gevallen maar ze geloven de klant niet

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM