Klacht: Te laat bezorgen van de post

Goell op 12 mei 2012 over PostNL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
PostNL has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf PostNL
Status Open
Datum 12 mei 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Het is nu de 3e keer dat de post heel laat komt. Maar vandaag zaterdag schetst mijn verbazing dat ze om10 over half acht de post met z,n tweetjes bezorgen. Op mijn vraag waarom ze de post zo laat bezorgen, krijg ik te horen, veel zieken en onderbezetting… Tsja ik zeg je eerlijk ik heb nu voor de 2 e maal geen hoge pet van PostNL!!!!! De klant is daar niet zo belangrijk blijkbaar.

Gewenste Oplossing:

Dat mijn post OPTIJD op de mat valt. En dat ze degelijk en betrouwbare mensen in dienst nemen die zorgvuldig met je post omgaan etc.

Bericht van

13 jaren geleden - Het spijt ons dat wij bovenstaande reactie hebben aangetroffen op deze website. Wij nemen klachten zeer serieus en wij willen graag weten of wij iets voor u kunnen betekenen. Helaas kunnen we niet direct op alle klachten reageren. U kunt hiervoor het beste contact met ons opnemen via Twitter @postnlwebcare. U kunt natuurlijk ook contact opnemen met onze klantenservice via www.postnl.nl/voorthuis/klantenservice/

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM