Klacht: per ongeluk verkeerde pas

anjola 1 op 27 juli 2015 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 15 september 2015
Reactie van het bedrijf:

Meneer heeft reeds op 30-07-2015 telefonisch contact gehad met de NS klantenservice.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 27 juli 2015

Een reiziger stapte per ongeluk met de pas van zijn moeder in de trein en kreeg een boete na controle. Hoewel de conducteur beloofde dat de pas teruggegeven zou worden en de boete ongeldig zou zijn na een telefoontje van de moeder, kreeg zij te horen dat dit niet het geval was en dat de pas verloren was. De reiziger voelt zich onterecht behandeld en beschouwt de situatie als een vergissing, niet als fraude.

Mijn Klacht:

gisteren ben ik per ongeluk met mijn moeders pas in de trein gestapt.
ik pakte de verkeerde pas omdat ik haast had en ze bij elkaar liggen.
in de trein werd ik gecontroleerd en erop attent gemaakt.
nadat ik het uitgelegd had en mijn id liet zien geloofde de controleur mij maar gaf me toch een boete en nam de kaart in beslag.
hij verzekerde mij dat als ik de volgende dag mijn moeder zou laten bellen zij de kaart terug zou krijgen en de boete ongeldig zou zijn.
mijn moeder heeft gelijk om 9 uur gebeld maar er werd verteld dat dit niet zo is en ze de kaart waar zij geld voor heeft betaald kwijt is.
de conducteur verteld iets anders dan de persoon aan de telefoon hoe kan dit. dit wordt bestempeld als fraude maar ik had mijn id bij me dit is absoluut geen fraude maar een vergissing.

Gewenste Oplossing:

als mijn moeder de kaart terug krijgt en ik die boete niet hoef te betalen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NS nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - intussen heb ik contact gehad met ns en de bekeuring is geseponeerd alleen het treinkaartje van 9 euro moest ik betalen. maar het pasje van mijn moeder krijg ik niet(of zij) terug terwijl ze daar wel voor heeft betaald en er waarschijnlijk ook geld op staat.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 15 september 2015 om 09:12 geantwoord

Geboden Oplossing:

Meneer heeft reeds op 30-07-2015 telefonisch contact gehad met de NS klantenservice.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten