Klacht: Kaartjes verlopen

Qwendolien op 06 december 2018 over PATHE in de categorie Bioscopen & Theaters

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf PATHE
Status Open
Datum 6 december 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Hoi
Ik heb een klacht over de kaartjes die ik heb gekocht voor sinterklaas… Om dat ik niet het geld op me rug heb groeien koop ik de kados al eerder het jaar waaronder 4 kaartjes voor de bios…. Nu hadden we gister sinterklaas en staat er op de kaartjes verlopen 30 november 2018 ik bellen krijg te horen dikke pech nou 4 kaartjes weg en geen oplossing…. Dus al met al 40 euro naar de maan en 2 verdrietige kindjes

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik 4 nieuwe kaartjes kan krijgen en met mijn kindertjes naar de film Kan waar ik voor betaald heb.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over PATHE

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over PATHE nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM