Klacht: overvolle treinen traject sassenheim-amsterdam zuid en terug

anoniemsassenheim op 08 september 2015 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 28 september 2015
Reactie van het bedrijf:

Klacht geregistreerd en daarmee doorgegeven aan de verantwoordelijke afdeling. Dit via de e-mail laten weten aan de klant. Omdat wij als klantenservice niet meer kunnen doen, sluiten wij deze klacht.

Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 8 september 2015

Een reiziger die al 2,5 jaar met de NS reist, uit zijn onvrede over de overvolle treinen op het traject Sassenheim-Amsterdam Zuid. Hij ervaart dat het de laatste maanden steeds moeilijker wordt om zonder problemen te reizen, vooral tijdens de spits, en vindt de omstandigheden in de trein, zoals de hitte en benauwdheid, onacceptabel.

Mijn Klacht:

Beste ns,

Ik reis al rui 2,5 jaar met de ns naar mijn werk. Nu vind ik hoe het de laatste maanden is geregeld echt schandig. Het is bijna onmogelijk om een dag zonder problemen te reizen. En ja…ik reis in de spits…daar betaal ik het volle pond voor…kan nooit zitten. Zit als een sardientje gevangen in de schipholtunnel, waarbij het warm en benauwd is i de trein.

Gewenste Oplossing:

Als de treinen op tijd rijden en een normale omvang van drukte hebben. Dit is echt te druk. Zelfs de 1e klas staat continue vol.
Het geeft ook echt een onveilig gevoel.

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 28 september 2015 om 13:25 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klacht geregistreerd en daarmee doorgegeven aan de verantwoordelijke afdeling. Dit via de e-mail laten weten aan de klant. Omdat wij als klantenservice niet meer kunnen doen, sluiten wij deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten