Klacht: Overvolle trein

Rene van Wijngaarden op 06 januari 2016 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 1 februari 2016
Reactie van het bedrijf:

Klacht is ook via een ander kanaal bij NS binnen gekomen en afgehandeld op 11-01-2016

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 6 januari 2016

Een reiziger ervoer een overvolle Sprinter van Den Haag CS naar Voorschoten, waarbij een jong meisje flauw viel door de drukte. De klager uitte zijn onvrede over het vervoersbeleid van NS en de aanhoudende problemen met overvolle treinen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Gisteren stond ik in een overvolle trein: de Sprinter van Den Haag CS naar Voorschoten. (vertrek 17.17 uit Den Haag CS). Schandalig hoe ik als klant word vervoerd door de NS. De Sprinter was zo vol dat een jong meisje die achter mij stond flauw viel omdat ze plat werd gedrukt door diverse mensen. Ongelooflijk dat er helemaal niets veranderd in het beleid van de NS en dat de NS dit nog steeds laat gebeuren.

Gewenste Oplossing:

Veeeeeel langere treinstellen inzetten in de spits

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 01 februari 2016 om 09:14 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klacht is ook via een ander kanaal bij NS binnen gekomen en afgehandeld op 11-01-2016

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten