Klacht: OV-fiets Weert

rinnie_jkm op 14 januari 2015 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 16 januari 2015
Reactie van het bedrijf:

Klant per e-mail geïnformeerd en doorverwezen naar de website www.ov-fiets.nl.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 14 januari 2015

Een moeder meldt dat haar 12-jarige dochter regelmatig een OV-fiets gebruikte om van het station naar de sporthal te komen, maar dat er recentelijk geen OV-fietsen beschikbaar waren. Ondanks eerdere informatie dat er vanaf 2015 OV-fietsen zonder tussenkomst van een persoon gehuurd konden worden, moest haar dochter nu met zware tassen de afstand lopen. De moeder vindt dat Weert de mogelijkheid tot het huren van een OV-fiets zou moeten bieden.

Mijn Klacht:

Tot eind vorig jaar gebruikte mijn dochter van 12 wekelijks een OV-fiets om van het station naar de sporthal te komen voor selectie-training. Met alle tassen van school en sporten was de OV-fiets de enige mogelijkheid voor haar om vanaf de trein ter plaatse te komen. Ook ons werd gezegd dat er vanaf 2015 nog wel OV-fietsen gehuurd konden worden, alleen dan zonder tussenkomst van een persoon. Nu stond zij daar, met alle tassen, maar geen OV-fiets en moet het hele eind lopen.
Weert is een stad waar ook de mogelijkheid zou moeten bestaan om een OV-fiets te gebruiken.

Gewenste Oplossing:

Als er in Weert weer de mogelijkheid is om een OV-fiets te gebruiken, via een fietsenstalling, of via een automatische fietsen-kluis.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 16 januari 2015 om 12:11 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klant per e-mail geïnformeerd en doorverwezen naar de website www.ov-fiets.nl.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten