Klacht: Vertraging en overvolle trein

Malgie op 19 januari 2015 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 23 januari 2015
Reactie van het bedrijf:

Per e-mail op 23/01/2015 Klacht vastgelegd en daarmee doorgegeven. Geen oplossing kunnen bieden.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 19 januari 2015

Reizigers van Rijswijk naar Leiden ervaren regelmatig vertragingen, wat leidt tot gemiste overstappen. Een specifieke reis werd bemoeilijkt doordat de eerste trein uitviel en de volgende trein met 10 minuten vertraging arriveerde, maar vol zat, waardoor de reiziger niet kon instappen.

Mijn Klacht:

Reizen vanaf Rijswijk naar Leiden centraal staat garant voor frustratie. Bijn dagelijks heb ik wel vertraging om wat voor reden dan ook. Op de terugweg heeft de intercity richting Vlisingen bijna altijd wel vertraging, en met maar 2 minuten overstaptijd betekent dit dat ik veel te vaak de overstap mis.
Vandaag was helemaal extreem; ik zou om 7:49 vertrekken en om 8:10 aankomen zodat ik om 8:30 college kan volgen. Het was echter zo dat de eerste trein uitviel. Geen ramp, want zelfs met de volgende trein ben ik nog op tijd. Helaas! De volgende trein had 10 minuten vertraging, en toen hij eindelijk aankwam zat hij helemaal vol en kon ik er niet eens in. Vreselijk!

Gewenste Oplossing:

De treinen horen naar mijn mening gewoon op tijd te rijden en als er een vertraging heeft hoort de door de ns aangegeven overstap gewoon te wachten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 23 januari 2015 om 08:33 geantwoord

Geboden Oplossing:

Per e-mail op 23/01/2015
Klacht vastgelegd en daarmee doorgegeven. Geen oplossing kunnen bieden.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten