Klacht: Treinreis 3 mei 2012 – rotterdam alexander – eindhoven via tilburg

Wijckmans op 04 mei 2012 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 7 mei 2012
Reactie van het bedrijf:

Vergoeding van (een deel van) de reiskosten is mogelijk binnen de regeling Geld Terug Bij Vertraging.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 4 mei 2012

Een moeder uitte haar onvrede over de kosten die haar 14-jarige dochter moest maken tijdens een treinreis van Roermond naar Rotterdam en terug. Na een ongeval tussen Breda en Tilburg moest de dochter zelf de buskosten van € 4,- betalen en liep zij bovendien twee uur vertraging op, waardoor zij haar tennisles miste. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Mijn dochter van 14 jaar reisde vandaag – samen met haar nichtje- met de trein van roermond naar rotterdam en terug. Na een kaartje van € 42,- gekocht te hebben gebeurde er een ongeval op de terugreis tussen breda en tilburg. Dit is uiteraard ontzettend vervelend, ook voor het personeel van de ns. Waar ik echter boos over ben, en wat ik ook niet kan accepteren is dat mijn dochter de kosten van de bus (€ 4,-) zelf moest betalen. Ze hebben ook nog ruim twee uren vertraging opgelopen waardoor ze haar tennisles is misgelopen.

Gewenste Oplossing:

2 vrijkaartjes

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 07 mei 2012 om 08:10 geantwoord

Geboden Oplossing:

Vergoeding van (een deel van) de reiskosten is mogelijk binnen de regeling Geld Terug Bij Vertraging.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van NS beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten