Klacht: trein vertrekt op verkeerd perron + te volle treinen

IwanD1994 op 13 december 2012 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 17 december 2012
Reactie van het bedrijf:

Door de grote wijzigingen in de dienstregeling, zijn de reizigersstromen veranderd. Knelpunten hierin worden pas bij uitvoering goed zichtbaar. Een ervan is de zitplaatscapaciteit op een aantal trajecten. Wij doen er alles aan deze zo snel mogelijk te vergroten.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 13 december 2012

Op 11 en 12 december ervaart een reiziger problemen met de treinvertrekken van NS op station Bussum Zuid. Op beide dagen stond de trein naar Hoofddorp aanvankelijk aangekondigd op spoor 1, maar werd deze vlak voor vertrek gewijzigd naar spoor 2, wat leidde tot verwarring en het risico dat reizigers de trein zouden missen. De reiziger uit kritiek op de onbetrouwbaarheid van de informatieborden.

Mijn Klacht:

Geachte NS,

Daar zijn we weer…

Dinsdag 11 december op station Bussum zuid.
Ik sta te wachten voor de trein naar Hoofddorp(eindhalte)die om 5:35 vertrekt van spoor 1 staat er op de info borden + reisplanner. 1 minuut voor de vertrek tijd wordt het toch spoor 2. okee dit veranderde nog net optijd!

Woensdag 12 december, wij staan weer op spoor 1 te wachten volgens de dienstregeling en de info borden voor richting Hoofddorp.

Rond 5:35 zie ik al lichten aankomen van een naderende trein, tot mijn verbazing zie ik al dat deze trein op spoor 2 zit en al voorbij de wissel ree voor spoor 1. Ik ben dus gerent naar spoor 2 anders hadden meerdere mensen de trein gemist inclusief mezelf! Schandalig dat de info borden gewoon volgens de “dienstregeling” stonden…
Er werd geen wijziging doorgevoerd.

Gelukkig is het een klein station maar moet je eens nagaan als het groter was geweest wat voor mensen massa in één x moet verplaatsen in een korte tijd naar een ander perron.

____________

De nieuwe dienstregeling 2013.

Ik zie dat steeds vaker de nieuwe sprinter zonder WC word ingezet prima… maar helaas zet men dan te korte treinen in zodat sommige mensen niet eens met de trein meekunnen. De dubbeldekkers worden zeker omgebouwd naar die nieuwe IC? Kan ik daar een conclusie in trekken dat wij ‘reizigers’ de dupe er van zijn van te kort in materiaal of te weinig kennis van drukte inschatting? Ik weet dat sprinters niet te lang morgen worden ivm passeren enzo, maar hier kan toch wel iets aan gedaan worden?

schandalig…

Met vriendelijke groet,

Iwan Decoster

Gewenste Oplossing:

Dat spreekt voor zich...

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 17 december 2012 om 13:26 geantwoord

Geboden Oplossing:

Door de grote wijzigingen in de dienstregeling, zijn de reizigersstromen veranderd. Knelpunten hierin worden pas bij uitvoering goed zichtbaar. Een ervan is de zitplaatscapaciteit op een aantal trajecten. Wij doen er alles aan deze zo snel mogelijk te vergroten.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten