Klacht: Toiletten op stations

Krampel op 24 juni 2012 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 25 juni 2012
Reactie van het bedrijf:

Excuus aangeboden en gezegd dat de toiletten inderdaad schoon moeten zijn. Als gebaar een attentie in de vorm van dagkaart aangeboden.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 24 juni 2012

Een reiziger heeft geklaagd over de hygiëne van de toiletten op Station Schiedam Centrum, waar het toilet niet schoon was en de kraan niet functioneerde. Daarnaast werd er een probleem gemeld met het betalen voor een onbemand toilet op een ander station, waarbij de reiziger meer kosten maakte dan verwacht zonder toegang te krijgen tot het toilet. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Rond 12 uur vanmiddag moest ik gebruik maken van het toilet op Station Schiedam Centrum. Dit kost 50 cent, wat ik een redelijk bedrag vind, mits het toilet schoon is. Dat was hier echter niet het geval. Het stonk en overal waren vieze vlekken en schimmelplekken te zien. Bovendien deed de kraan het niet, waardoor ik mijn handen niet kon wassen.

Additionele klacht: laatst was ik op een station (ik weet helaas niet meer welk station). I.v.m. een gebrek aan kleingeld moest ik telefonisch voor het onbemande toilet betalen. Het nummer kost geloof ik 50-60 cent per gesprek+kosten van het gebruik van de mobiele telefoon. Dit komt neer op een totaal van zo’n 75 cent. Na het bellen gebeurde er echter niets, de deur bleef gesloten.

Gewenste Oplossing:

De oplossing ligt voor de hand: houdt de hygiëne van (betaalde) toiletvoorzieningen op peil. Voor 50cent mag men mijns inziens een schoon toilet en een werkende kraan verwachten.

Wat betreft het telefonisch betalen voor toiletgebruik: het idee is aardig, maar men moet er wel zeker van zijn dat het daadwerkelijk goed functioneert. Ik heb er al vaker problemen mee gehad en ik heb ook van anderen gehoord dat het systeem niet altijd naar behoren functioneert.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 25 juni 2012 om 08:10 geantwoord

Geboden Oplossing:

Excuus aangeboden en gezegd dat de toiletten inderdaad schoon moeten zijn. Als gebaar een attentie in de vorm van dagkaart aangeboden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van NS beoordeeld.

Reactie van de melder van de klacht

13 jaren geleden - Bedankt voor de nette afhandeling. Ik kwam er echter helaas achter dat mijn adresgegevens en e-mailadres op deze site niet meer klopten. Kan dit op tijd hersteld worden, zodat de kaart op het juiste adres wordt bezorgd?

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten