Klacht: Te weinig overstap tijd

Rowena_E op 26 november 2012 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 28 november 2012
Reactie van het bedrijf:

Klacht doorgegeven aan de verantwoordelijke afdeling.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 26 november 2012

Een reiziger uit Etten-Leur ervaart problemen met de overstaptijden bij de NS, vooral in Breda en Roosendaal. Bij overstappen in Breda heeft hij slechts 30 seconden, terwijl de overstaptijd in Roosendaal vaak te kort is door vertragingen, wat leidt tot gemiste aansluitingen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Als je in Etten-Leur woont en werkt in Rotterdam e.o. Is het vrijwel onmogelijk om een fatsoenlijke aansluiting te vinden. Wanneer je wilt overstappen in Breda, dan heb je 30 seconden de tijd (en anders mag je weer een half uur gaan wachten). Op de Fyra stappen is voor mij geen optie, ik moet uitstappen in Rotterdam blaak. Via Roosendaal hebben we 4 minuten de tijd. maar wanneer de trein uit brede 2 minuten te laat is, halen wij onze overstap niet meer.Ook wanneer wij terug komen heeft de NS gebruik gemaakt van een te korte overstaptijd. Wederom via Breda 30 seconden en via Roosendaal 4 minuten. Nu komt het de laatste tijd zo vaak voor dat de intercity van blaak naar Roosendaal een paar minuten vertraging heeft, waardoor ik mijn aansluiting mis (de deuren gaan vlak voor mijn neus dicht) en dus een half uur extra reistijd heb. Ik word daar zo moedeloos van, kunnen ze niet gewoon even wachten op de trein die uit Rotterdam komt?! Ergste is nog, ik krijg geen reiskostenvergoeding omdat de trein feitelijk maar 5 minuten vertraging heeft!! Hoe frustrerend!!

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag willen dat de trein naar Etten leur wacht op de mensen die vanuit Rotterdam komen, want een hal uur extra wachten op dat station is geen pretje! Of de NS moet ruimere overstaptijden regelen!

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 28 november 2012 om 14:12 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klacht doorgegeven aan de verantwoordelijke afdeling.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten