Klacht: Te korte trein, daardoor vertraging met instappen en missende aansluiting

P. Jansen-Bodegom op 12 maart 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 13 maart 2014
Reactie van het bedrijf:

Klacht opgepakt

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 12 maart 2014

Op het traject Venlo-Den Haag ervaart de klager regelmatig problemen door de inzet van te kleine treinen tijdens de ochtendspits, wat leidt tot overvolle treinen en vertragingen bij het instappen. Ondanks excuses van de NS voor de situatie, blijft de klager ontevreden over het gebrek aan compensatie voor de opgelopen vertraging en het ongemak tijdens de reis.

Mijn Klacht:

Op het traject Venlo-Den Haag wordt in de ochtendspits 9 vd 10 keer een te kleine trein ingezet. De mensen staan overal tegen elkaar aan en in de gangpaden staat t ook vol. Het is al een irritatie dat de mensen in overvolle treinen staan maar de trein heeft hierdoor ook vaak vertraging door t instappen in deze te kleine treinen. Er wordt gebiedend door de conducteur omgeroepen dat de mensen een boete krijgen als ze de bagage naast zich hebben staan. Sorry maar kom even kijken in de trein; alle plaatsen zijn bezet, alle gangpaden staan vol en door het halletje kom je niet meer doorheen! Hoe durf je zoiets om te roepen! Maar de laatste weken wordt er al standaard excuses aangeboden voor de te kleine treinen maar niet voor de daardoor opgelopen vertraging en het reisongemak! Als alle conducteirs dit weten, dit standaard omroepen waarom wordt er dan niks aan gedaan?? Maar de passagiers mogen wel ieder jaar meer betalen, krijgen minder en minder service en hebben niet eens een zitplaats. Belachelijk NS!

Gewenste Oplossing:

Iedere ochtend elk half uur van 7 tot 9 standaard lange treinen! En net zoals het traject Maastricht Eindhoven ieder kwartier een trein.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 13 maart 2014 om 09:32 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klacht opgepakt

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten