Klacht: Structureel staplaats traject Den Haag Laan van NOI – Amsterdam Centraal

ajs700 op 16 september 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 15 oktober 2014
Reactie van het bedrijf:

De kwestie is voorgelegd aan onze planners. Wij hopen dat zij mogelijkheden zien de situatie te verbeteren.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 16 september 2014

Een reiziger met een NS business card ervaart dagelijks problemen tijdens de terugreis van Den Haag Laan van NOI naar Amsterdam Centraal. Ondanks het instappen op verschillende plekken in de trein, is er vaak geen zitplaats beschikbaar, wat leidt tot een benauwde en oncomfortabele reis met pijnlijke voeten.

Mijn Klacht:

Dagelijks reis ik met een NS business card van Amsterdam CS naar Den Haag Laan van NOI retour. Structureel moeten wij staan in de trein op de terugreis,in ieder geval van Den Haag Laan van NOI tot Leiden CS. Ongeacht of je voor,achter of in het middenvan de trein instapt,je komt met veel duwwerk nog net een coupe in,maar geen zitplaats is nog beschikbaar. Zeer benauwd in de trein en wiebelig traject,met pijnlijke voeten tot gevolg.

Gewenste Oplossing:

Zodra er voldoende zitplaatsen zijn in de tweede klasse op het gehele traject van Den Haag Laan van NOI naar Amsterdam CS of dat het mogelijk is om eerste klas te zitten,indien geen zitplaatsen beschikbaar in de tweede klasse en indien in het bezit van een abonnement of business card.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van NS

11 jaren geleden - Beste mevrouw Jens, Allereerst mijn excuses voor de late beantwoording van uw email. Reden hiervan is dat wij enige tijd geen toegang tot www.klacht.nl hebben gekregen. Inmiddels is dit wel weer het geval en halen wij de achterstand in. Erg vervelend dat u vaak niet over een zitplaats kunt beschikken op het traject Den Haag LNOI - Amsterdam CS. Ik weet niet van welke trein u exact gebruik maakt, maar ik zal de kwestie in zijn algemeenheid voorleggen aan onze planners. Ik hoop dat zij mogelijkheden zien om de situatie te verbeteren. Toestemming om plaats te nemen in een eerste klas coupé kan alleen gegeven worden door de conducteur. Dit zal hij echter slechts in zeer uitzonderlijke situaties doen. Ik hoop u hiermee zo goed mogelijk te hebben geïnformeerd. Met vriendelijke groet, Klantenservice NS

NS

Heeft op 15 oktober 2014 om 07:41 geantwoord

Geboden Oplossing:

De kwestie is voorgelegd aan onze planners. Wij hopen dat zij mogelijkheden zien de situatie te verbeteren.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten