Klacht: reizen met 2 vervoersbedrijven dmv chipknip duurder dan via kaartje kopen

emmabeije op 26 april 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 28 april 2014
Reactie van het bedrijf:

Informatie over tarieven vindt u op de NS website www.ns.nl/reizigers/klantenservice/klantenservice/tarieven/routekeuze.html

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 26 april 2014

Een reiziger heeft ervaren dat het reizen met een dal-voordeel abonnement via in- en uitchecken bij NS en Arriva duurder is dan het kopen van een enkel kaartje uit de automaat. Voor een reis van Winschoten naar Almere Centrum betaalde hij 17,60 euro in plaats van 14,90 euro, wat resulteerde in een verschil van 5,60 euro. Hij vraagt zich af hoe hij dit bedrag kan terugkrijgen.

Mijn Klacht:

als ik een kaartje uit de automaat haal voor mijn reis van Winschoten naar Almere Centrum betaal ik 14.90 euro. maar als ik met mijn dal-voordeel abonnement in- uitcheck bij de 2 vervoersbedrijven(Arriva+NS) kost het mij 17.60 euro! NS verplicht mij om apart in uit te checken ik mag geen kaartje uit de automaat trekken.
Dit overkwam mij donderdag 3 april en vrijdag 4 april opnieuw toen ik terug naar Winschoten ging, totaal scheelt mij dat dus 2×2.70 euro!!!!!! Ik vind dit verschil van 5.60 euro belachelijk ik wil weten hoe ik dat bedrag terug kan krijgen?

Gewenste Oplossing:

ik ben tevreden als ik het verschil van 5.60 euro terug krijg

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 28 april 2014 om 14:52 geantwoord

Geboden Oplossing:

Informatie over tarieven vindt u op de NS website www.ns.nl/reizigers/klantenservice/klantenservice/tarieven/routekeuze.html

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten