Klacht: Reis moeten annuleren

LydiaKloppenburg op 29 juni 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 2 september 2014
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben in onze administatie gezien dat de klacht al beantwoord is. Mevrouw Kloppenburg heeft namelijk een claim ingediend voor de regeling Geld Terug Bij Vertraging.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 29 juni 2014

Een reiziger had een treinreis naar Zwolle gepland, maar moest deze annuleren nadat de trein in Meppel stopte en er een tekort aan bussen was om de passagiers verder te vervoeren. Na een uur wachten op het perron, waarin slechts vier bussen arriveerden, besloot de reiziger terug te keren naar Assen.

Mijn Klacht:

Ik ging zaterdagochtend met de trein van 10.32 uur richting Zwolle. In Meppel ging de trein niet verder. We zouden met bussen vervoerd worden naar Zwolle. Toen ik aankwam op het perron van Meppel, stonden er honderden reizigers te wachten op een bus. Per kwartier kwam er een bus. Ik heb een uur staan wachten, waarin er vier bussen aankwamen. Er was een bussentekort i.v.m. het TT in Assen. De menigte werd steeds groter. Ik heb de trein naar Assen terug genomen, omdat het er niet uitzag dat er spoedig een oplossing zou komen. Hierdoor moest ik mijn dagje uit In Zwolle annuleren.

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag mijn treinkaartje vergoed willen hebben, omdat ik voor niets naar Meppel ben gegaan en weer terug moest naar Assen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NS

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NS nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 02 september 2014 om 11:52 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben in onze administatie gezien dat de klacht al beantwoord is. Mevrouw Kloppenburg heeft namelijk een claim ingediend voor de regeling Geld Terug Bij Vertraging.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten