Klacht: regeling bij grote vertragingen

Frits1111 op 11 april 2013 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 12 april 2013
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben de klant uitleg gegeven op zijn klacht en tevens verzoek.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 11 april 2013

Een reiziger uit zijn onvrede over de regeling van NS bij grote vertragingen van treinen naar Vlissingen. Hij stelt dat de keuze om treinen niet te laten rijden of slechts op beperkte stations te laten stoppen, de reizigers benadeelt die al lange tijd wachten en niet op hun eindbestemming kunnen komen. De reiziger vindt dat NS vooral rekening houdt met de eigen reistijden, waardoor passagiers dubbel pech hebben.

Mijn Klacht:

Hallo ns

Ik heb een klacht over de regeling die jullie treffen als een trein richting vlissingen een grote vertraging oploopt. Jullienemen de keuze om de treinen niet te laten rijden of maar op beperkt aantal stations te laten stoppen. Ik snap dit ten dele omdat je andere treinen dan niet hindert in het .optijd rijden. Maar hier bij denken jullie alleen aan jullie reistijden van de treinen. Maar er zijn dan veel reizigers de dupe omdat deze al heel lang hebben staan wachten en dan ook nogeeens niet op hun eindbestemming kunnen komen. Dus zo hebben deze mensen 2x pech achter elkaar

Gewenste Oplossing:

Mijn oplossing is om de maximale snelheid voor 'noodgevallen' te verhogen zodat treinen die vertraging hebben hun vertraging deels kunnen inhalen en andere treinen niet in de weg zitten omdat ze harder rijden zo hoef je geen treinen uit te laten vallen en hebben reizigers met een grote vertraging geen 2 x pech maar nog maar 1 x pech hierdoor zijn de mensen minder geërgerd en eerder dan verwacht op hun bestemming.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 12 april 2013 om 14:48 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben de klant uitleg gegeven op zijn klacht en tevens verzoek.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten