Klacht: overvolle trein

Winter13 op 05 februari 2013 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 6 februari 2013
Reactie van het bedrijf:

klacht over overvolle trein nogmaals doorgegeven

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 5 februari 2013

Een reiziger heeft herhaaldelijk geklaagd over de overvolle intercity van 17.40 vanaf Zaandam, die sinds 1 januari 2013 met slechts één treinstel rijdt. Tijdens een recente rit werd de trein als te vol beschouwd, waardoor passagiers moesten uitstappen en overstappen op een andere intercity, die ook snel vol raakte. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Geachte heer/mevrouw,

Een aantal weken geleden heb ik op dit zelfde forum een klacht geschreven over het feit dat sinds 1-1-2013 de intercity van 17.40 vanaf Zaandam overvol is. Tot op de dag van vandaag is dat nog steeds zo, er wordt nog steeds gereden met maar 1 treinstel. Gisteravond is voor mij echt de druppel geweest, de trein was wederom overvol, aangezien er maar 1 treinstel is. Op Zaandam werd er omgeroepen dat iedereen de trein diende te verlaten omdat deze te vol was, het zou te gevaarlijk zijn om door te rijden. Ik begrijp deze keuze van de treinleiding, waar het niet dat dit al sinds enkele weken zo is. En nu werden wij dus allen verzocht uit te stappen, om plaats te nemen in de intercity naar Den Helder. U begrijpt, ook deze trein liep binnen enkele momenten volledig vol met reizigers. Uiteindelijk was ik 30 minuten later op bestemming en compleet in de war van dit enorme gestuntel.

Gewenste Oplossing:

Extra treinstel.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 06 februari 2013 om 12:46 geantwoord

Geboden Oplossing:

klacht over overvolle trein nogmaals doorgegeven

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van NS beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten