Klacht: Oops vergeten te stoppen bij schiedam

Omar1991 op 24 augustus 2016 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 30 augustus 2016
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer Achahboun, Hartelijk dank voor uw bericht welke wij op 24 augustus 2016 via Klacht.nl hebben ontvangen. Graag reageer ik op uw reiservaring met de trein van Den Haag HS naar Schiedam Centrum. U geeft aan dat de machinist...

Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 24 augustus 2016

Op 24 augustus stopte de intercity van Haarlem naar Dordrecht om 8.34 uur niet in Schiedam, waardoor een reiziger anderhalf uur later op zijn werk aankwam. De machinist verontschuldigde zich voor het ongemak, maar de reiziger vond de situatie onacceptabel, vooral gezien de hoge temperaturen die dag. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik reis in de ochtend met de intercity van HS naar schiedam centrum. Hier dien ik over te stappen op metrolijn richting marconiplein waar ik de buslijn 42 een paar halte moet pakken.
Op 24 augustus stopt de intercity van HS naar Dordrecht van 8.34 uur ineens niet schiedam. Er wordt door de machinist omgeroepen dat hij de halte is vergeten en verontschuldigt zich voor het ongemak. Ongemak?
Hierdoor kwam ik anderhalf uur later aan op mijn werk uitgerekend op een dag dat het in Nederland 32 graden is, moet ik anderhalf uur langer doorwerken dan normaal.

Gewenste Oplossing:

Ik wil in ieder geval wat meer tegemoetkoming dan een excuus voor het ongemak. wie betaalt mij die extra anderhalf uur werktijd nu uit dan

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NS

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NS nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 30 augustus 2016 om 13:05 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Omar1991

Heeft op 30 augustus 2016 om 16:28 geantwoord

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

???

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten