Klacht: onveilige situaties door OV-poortjes

MarcS op 03 mei 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
✅ Klacht opgelost op 5 mei 2014
Reactie van het bedrijf:

reactie geregistreerd en antwoord naar de klant

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 3 mei 2014

Een reiziger wijst op veiligheidsproblemen veroorzaakt door de OV-chippoortjes op stations, met name op Rotterdam Alexander. De poortjes zouden de doorgang beperken en in drukke tijden, zoals de spits, leiden tot gevaarlijke opstoppingen. De klager vindt het onacceptabel dat de vluchtwegen versmald worden in plaats van vergroot, wat de veiligheid in het openbaar vervoer in gevaar zou brengen.

Mijn Klacht:

graag jullie aandacht voor een veiligheidsissue in het OV, in het bijzonder op Rotterdam Alexander.

Op veel stations zijn OV-chippoortjes geplaatst. Het lijkt erop alsof hier niet of nauwelijks is gekeken naar veiligheid uit het oogpunt van ‘crowd control’. Bij ‘crowd control’ probeer je veel mensen zo snel mogelijk naar buiten te leiden door zo breed mogelijke uitgangen. NS doet het omgekeerde en versmalt de vluchtwegen door het aanbrengen van poortjes. Als u het mij vraagt: zeer gevaarlijk.

Op veel stations is door het plaatsen van poortjes de doorgang sterkt beperkt. Juist in de spits (als het heel druk is) gaan de poortjes nu als ‘proef’ dicht en ontstaan gevaarlijke situaties en opstoppingen.

Extreem geval is station Rotterdam Alexander. Dit is een druk station waar intercity’s stoppen. Wanneer een trein leegloopt leidt dit vaak tot enorme opstoppingen. Zowel mensen die uitstappen als die de trein nog snel willen halen gebruiken dezelfde poortjes. Dit leidt tot botsingen. Mocht hier paniek uitbreken of brand ontstaan, dan vrees ik voor gewonden omdat mensen elkaar onder de voet gaan lopen.

Bij NS is de klacht bekend, maar tot op heden bestaat de situatie nog steeds.Ik wil dat de proef staat en direct naar een alternatief gaat zoeken.

Gewenste Oplossing:

1) proef staken en poortjes openzetten. (veiligheid boven alles)

2) zoeken naar alternatieve oplossing voor de poortjes: verplaatsen naar beneden of vervangen door paaltjes.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 05 mei 2014 om 13:59 geantwoord

Geboden Oplossing:

reactie geregistreerd en antwoord naar de klant

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van NS beoordeeld.

MarcS

Heeft op 20 mei 2014 om 19:12 geantwoord

De klacht is door de Nederlandse Spoorwegen (NS) niet opgelost, maar slechts beantwoord met een e-mail. De onveilige situatie bestaat nog steeds.

Reactie van de melder van de klacht

12 jaren geleden - De klacht is door de Nederlandse Spoorwegen (NS) niet opgelost, maar slechts beantwoord met een e-mail. De onveilige situatie bestaat nog steeds.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten