Klacht: Oneerlijke behandeling

Ruben op 24 december 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 29 december 2014
Reactie van het bedrijf:

NS Klantenservice heeft op 29 december 2014 per e-mail beantwoord.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 24 december 2014

Een reiziger ervaart een oneerlijke behandeling door de NS na uitval van treinen rondom Utrecht, waardoor er geen treinverkeer mogelijk was naar Gelderland en Brabant. Na een lange wachttijd en een chaotische overstap, werd de reiziger aangesproken door de conducteur in de eerste klas, die dreigde de politie te bellen vanwege het gebruik van deze coupé. De reiziger voelde zich hierdoor onterecht behandeld, vooral gezien de omstandigheden van de reis.

Mijn Klacht:

Trein uitval rondom Utrecht, geen treinverkeer mogelijk in de richtingen Gelderland en Brabant. Na dertig minuten wachten op Amsterdam centraal werd er een alternatief reisadvies gegeven, wat betekende dat iedereen stond te duwen in de intercity naar Amersfoort. Vanuit hier moest dit zelfde aantal personen zich duwen in een regio treintje (Valleilijn naar Ede). Persoonlijk zag ik deze hel al komen en besloot ik door te reizen tot Deventer, om hier over te stappen naar Arnhem.
Na 40 minuten van duwen en tenen trappen, het merendeel van de trein leeg liep, besloot ik in eerste klas de overige veertig minuten te ontspannen. De conducteur dacht hier anders over. Met een asociale behandeling en dreiging dat de politie werd gebeld werden ik -en een aantal mede passagiers, lees; opa’s en oma’s- terug gestuurd naar de tweede klas, naar de herrie van de utopische stilte coupe.
Dit vind ik geen klasse. “Ga mee” naar de onderwereld met NS. Laat je behandelen als een stuk vuil en betaal er royaal voor.

Gewenste Oplossing:

Voor twee personen eerste klas trein tickets van Amsterdam naar Arnhem, uitgekeerd op mijn bankrekening.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 29 december 2014 om 11:19 geantwoord

Geboden Oplossing:

NS Klantenservice heeft op 29 december 2014 per e-mail beantwoord.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten