Klacht: De onveiligheid van de Sprinters

MikeN op 25 maart 2013 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 26 maart 2013
Reactie van het bedrijf:

klacht geregistreerd en klant beantwoord

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 25 maart 2013

Een reiziger heeft herhaaldelijk zijn zorgen geuit over de onveiligheid in de Sprinters sinds de nieuwe dienstregeling van 9 december 2012, waarbij hij vaak moet staan door een tekort aan materieel. Ondanks meldingen aan de NS en een brandbrief van de Gemeente Almere aan de staatssecretaris, zijn er geen merkbare verbeteringen doorgevoerd. De reiziger maakt zich ernstig zorgen over de veiligheid tijdens het reizen met hoge snelheid zonder voldoende zitplaatsen.

Mijn Klacht:

Graag wil ik u aandacht vragen voor deze kwestie. Sinds de nieuwe dienstregeling van 9 december 2012 wordt ik geconfronteerd dat ik structureel op dit traject een groot gedeelte van de reis moet staan doordat de NS te weinig materieel inzet. Ik heb hier continue melding van gemaakt en de NS daarop aangesproken echter nog steeds zonder resultaat.
Ook de Gemeente Almere heeft hier ook al reeds een brandbrief gestuurd naar de varantwoordelijke staatssecretaris mevrouw Mansveld echter nog zonder voor ons merkbaar beter resultaat.

Ik maak mij ernstig zorgen over de veiligheid. Ik moet nu dagelijks staan waar ik mij soms amper goed kan vasthouden met een snelheid van 130km/uur en in een STL6 heeft 327 staanplaatsen. Ik moet er niet aan denken wat er met mij en de overige passagiers gebeurd in geval van een noodstop of ongeluk.

Ik ben al een aantal malen 1e klas gaan zitten maar heb deze al enkele malen weer moeten verlaten op last van de conducteurs die geen enkel begrip lijken te hebben voor deze situatie. De meeste conducteurs gaan meestal weer direct in de conducteurs cabine zitten na de stop zonder zich te richten wat er verder in de trein gebeurd.

Doordat de treinstellen ook vol staan met mensen is het voor de conducteurs ook niet meer mogelijk om 1e hulp te verlenen in noodsituaties.

Ik voel mij als passagier, niet meer veilig in de trein. Ik vraag u bij deze wat de afspraken zijn qua veiligheid en risico’s. Mag de NS bijvoorbeeld wel met deze snelheid rijden als er zoveel mensen in de trein staan?

Wellicht is dit ook een probleem op andere trajecten.

Deze mail heb ik doorgestuurd naar de onderzoeksraad van de veiligheid. Ik ben benieuwd, wat hun mening is van deze kwestie.

Gewenste Oplossing:

Meer zitplaatsen in de trein.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 26 maart 2013 om 12:43 geantwoord

Geboden Oplossing:

klacht geregistreerd en klant beantwoord

Bericht van NS

13 jaren geleden - Geachte heer Nuberg, U geeft aan, continu melding te maken van de te volle treinen op uw traject. Ik vind het erg vervelend dat u nog geen merkbare verbetering heeft kunnen constateren. Mijn excuses hiervoor. Wij blijven uw klacht registreren en doorgeven aan de verantwoordelijke afdelingen en hopen natuurlijk dat dit probleem wordt opgelost. U geeft aan zich zorgen te maken over de veiligheid. U kunt zich vaak niet goed vasthouden en u vraagt zich af wat er gebeurt als de trein ineens een noodstop moet maken. U wilt graag weten of de trein wel met een snelheid van 130 km per uur mag rijden met zoveel mensen erin. Hierover graag het volgende. Een trein kan net zo veel reizigers meenemen als er in kunnen. Het materieel kan een grote hoeveelheid reizigers zonder problemen aan en er is dus géén verhoogd veiligheidsrisico bij een volle trein. Wel is het voor de reiziger natuurlijk minder aangenaam om in een volle trein te reizen en kan het problemen geven bij het in- en uitstappen. De beslissing om een trein niet te laten vertrekken wordt genomen door het treinpersoneel. Deze beslissing hoeft niet te worden genomen vanwege de technische veiligheid, maar vanuit het reiscomfort voor de klant: hierbij houdt het treinpersoneel rekening met omstandigheden als temperatuur, eventuele andere verbindingen en het verantwoord kunnen sluiten van de treindeuren. Verder geeft u aan dat de conducteurs geen begrip hebben voor de situatie waarin u en veel andere reizigers zich bevinden. U heeft het hier over het feit dat u in de eerste klasse gaat zitten met uw tweede klasse vervoerbewijs. Conducteurs hebben wel begrip voor de situatie waarin u zich bevindt, maar kunnen, willen en mogen geen onderscheidt maken tussen de reizigers. Als ze u in de eerste klasse laten plaatsnemen, willen meer mensen van deze mogelijkheid gebruik maken. Conducteurs moeten een lijn trekken. Ik hoop dat ik u zo voldoende geïnformeerd te hebben.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten