Klacht: De NS plent werkzaamheden het eerste weekend van de vakantie in het noorden

edithvanderzwan op 04 juli 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 10 september 2014
Reactie van het bedrijf:

Per e-mail beantwoord op 10 september 2014 door NS Klantenservice. Geïnformeerd over de planning van werkzaamheden.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 4 juli 2014

Een reiziger heeft zijn onvrede geuit over geplande werkzaamheden van de NS in het eerste weekend van de vakantie, waardoor er bussen tussen Meppel en Zwolle moeten rijden. Dit leidt tot problemen met het meenemen van fietsen, wat de reiziger dwingt om alternatieven te zoeken voor hun reis naar Texel. De reiziger vindt de planning onhandig en heeft eerder ook negatieve ervaringen gehad met de NS.

Mijn Klacht:

Wij gaan al jaren met de trein(hebben geen auto) naar onze vakantiebestemming met de fiets dit jaar van Groningen naar Texel dus via Amsterdam en Den Helder. Gaan 5 juli weg, lezen we net dat er dit weekend!! werkzaamheden zijn geplend waardoor er bussen ingezet moeten worden tussen Meppel en Zwolle, gebeld met NS de fietsen kunnen niet mee met de bus! conclussie,: of fietsen huren op Texel wat erg duur is voor ons of nu snel maar iemand vinden die ons met fiets kan brengen. Er zullen vast meer mensen gedupeerd zijn op deze manier. Het vorige uitstapje van ons liep ook al in het honderd door problemen met de NS het gebeurd te vaak! en je kunt er niet van op aan, Dit vind ik ook niet slim gepland.

Gewenste Oplossing:

Het is zoals boven beschreven niet handig gepland, dat moet toch anders kunnen! als je nadenkt hoeveel mensen zo,n eerste vakantie dag in het noorden op stap gaan met veel tassen , kinderwagens of fietsen, bied dan een aanhanger bij de bus zodat ook vakantie gangers gebruik kunnen maken vd trein en de kortingskaartjes die we nu ook mis lopen , we zijn nu meer tijd kwijt en een stuk duurder uit, leuk begin vd vakantie!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NS

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 10 september 2014 om 11:23 geantwoord

Geboden Oplossing:

Per e-mail beantwoord op 10 september 2014 door NS Klantenservice. Geïnformeerd over de planning van werkzaamheden.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten