Klacht: boete voor voordeeluren kaart

Pieter1979 op 13 november 2013 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 20 maart 2014
Reactie van het bedrijf:

ontbrekende gegevens opgevraagd

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 13 november 2013

Een vrouw met een voordeelurenkaart van de NS heeft haar rekeningnummer gewijzigd en dit doorgegeven aan het bedrijf. Na een reis naar Polen ontving ze een brief van de NS waarin stond dat de automatische afschrijving niet was gelukt en dat ze een nieuwe machtiging moest opsturen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Mijn vrouw heeft een voordeeluren kaart en betaald hiervoor 50 euro per jaar. Ze is met de NS overeengekomen dat de NS dit bedrag 1x per jaar mag afschrijven van haar rekening.
Enige tijd terug heeft mijn vrouw een ander rekening nummer gekregen. Ze heeft deze wijziging middels een brief doorgegeven aan de NS. Mijn vrouw is Pools en ze is in Oktober naar Polen gegaan om samen met de kleine haar ouders te bezoeken. Bij terugkomst bleek dat ze op 8 oktober een brief van de NS had ontvangen waarin werd vermeld dat het automatisch afschrijven niet was gelukt. Verder verzocht de NS in de brief om, indien het rekening nummer niet correct mocht blijken te zijn (zetten ze haar IBAN nummer erin hoe herkenbaar is dat voor de klant!), een nieuwe machtiging welke per brief opgestuurd moest worden aan de NS klanten service. Mijn vrouw snapte dit niet aangezien haar Nederlands nog niet helemaal 100% is en omdat ze al een rekeningnummer wijziging had doorgegeven en heeft daarom niet gereageerd. Enkele dagen later (ze was net terug uit Polen) ontvangst ze een incasso brief met daarin het verzoek om de 50 euro + 40 euro incasso kosten over te maken.
Mijn vrouw heeft toen met de NS gebeld maar kwam er in het gesprek niet uit. Vervolgens heb ik gebeld met de NS waar men vervolgens in het geheel niet bereid is om
aan een oplossing te werken. De enige manier is om de totale 90 euro te betalen aan het incassobureau en daarna een klacht in te dienen bij de NS. Bah wat een klant onvriendelijkheid.
Waarom de NS gelijk een incasso stuurt via een incasso bureau en niet een tweede herinnering kon men mij niet vertellen.
Waarom kan de NS de kaart niet gewoon deactiveren? Omdat dit ze technisch niet lukt was het antwoord.
Zowel mijn vrouw als ik hebben de voordeeluren kaart maar we hebben hem beide niet nodig want we hebben ook een auto. Ik was al jaren voordeeluren klant maar heb uit pure
teleurstelling vanwege de klantonvriendelijke houding per direct mijn abonnement opgezegd. Mijn vrouw kan dit pas doen als ze de 90 euro heeft betaald. Bah bah bah.

Gewenste Oplossing:

Doe klant vriendelijk en zeg het abonnement gewoon kostenloos op zodat mijn vrouw geen 90 euro kwijt is voor niks. Mijn vrouw heeft er niet 1x gebruik van gemaakt sinds ze had moeten betalen dus jullie verliezen er niets mee.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 20 maart 2014 om 09:45 geantwoord

Geboden Oplossing:

ontbrekende gegevens opgevraagd

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten