Klacht: Geeft geen schuim

Hilde lijzenga op 31 januari 2016 over Nespresso in de categorie Koffie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Nespresso
Categorie Koffie
Status Open
Datum 31 januari 2016

Een gebruiker van een twee jaar oude Nespresso-machine ervaart sinds een half jaar problemen met het opschuimen van melk en de koffieafgifte. Ondanks pogingen om de machine schoon te maken, blijven de problemen aanhouden en is de klant ontevreden over de geboden service, wat heeft geleid tot de beslissing om Nespresso niet meer te gebruiken.

Mijn Klacht:

2 jaar oude nespresso machine, geeft sinds een half jaar slecht opgeschuimde melk af, begint te sputteren of stopt helemaal.
De koffie afgifte laat ook te wensen over!
Ook bij ons loopt het opvangbakje vol met water.
Een tip gelezen om het zwarte bovendeel van de melkopschuimer te verwarmen en een poosje te laten staan om de vervuiling eruit te halen…… Geen resultaat, geen koffie dus.
Van de service van nespresso wordt ik ook niet warm, vaak krijg je te horen dat het ligt aan de gebruiker…
Jammer weer!
We zijn nu zover dat nespresso bij ons de deur uit gaat en er ook niet meer inkomt!
De irritatie omtrent het gebruik en de problemen verzieken het genot van een bak koffie.
Misschien een mooi onderwerp voor het programna RADAR

Gewenste Oplossing:

Nespresso moet hand in eigen boezem steken.
Exclusief koffie drinken vraagt om een dito service!

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Nespresso

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Nespresso nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM