Mijn Klacht:
Ik ben in 2014 gedwongen overgestapt van Essent naar Oxxio. Bij Essent was voor de 2de keer de automatische incasso mislukt omdat op dat moment mijn salaris niet was bijgeschreven en dat was voor hun een reden mijn contract te ontbinden. Ik heb mij toen aangemeld bij Oxxio die zouden mijn overstap regelen zoals elk energiemaatschappij dat doet. (Ook Essent) Ik heb mijn meterstanden doorgeven en was in afwachting van de eindafrekening van Essent. Essent was het blijkbaar niet eens met de opgegeven meterstanden en heeft de meterstand ingeschat zoals dat altijd gaat is een inschatting altijd veel hoger in dit geval het dubbele van de gasmeter. Ik heb mijn beklag toen gedaan bij Essent en die wilde dat ik een krant van dezelfde dag ging kopen en er een foto van maak met de meterstanden. Dat heb ik geweigerd omdat ik het belachelijk vond en nergens staat aangegeven in een wet of regel en de meterstanden die ik heb doorgegeven ook overeenkomen met voorgaande jaren. En heb aangegeven als u mij niet geloofd moet u een medewerker langs sturen om de meterstand op te nemen. Dat was niet mogelijk en voor ik het wist was de rekening 617 euro doorverkocht aan direct pay daarna doorverkocht aan webcasso daarna naar deurwaarder van de bergpartners de rekening van 1749 euro heb ik inmiddels betaald omdat deurwaarder je doorverwijst naar het incassobureau die verwijzen je weer door naar Essent en Essent doorverwijst naar het incassobureau. Nu heb ik door meer dan 1000 euro aan incasso kosten en deurwaarder kosten betaald en de dubbele meterstand. Die Essent volgens de wet gewoon moest overnemen zoals de netbeheerder Stedin ook heeft aangegeven. En dit terwijl ik misschien wel geld zou moeten terugkrijgen van Essent.
Mijn zuur verdiende geld zou ik wel naar kunnen fluiten dus ik feliciteer Essent met deze grote overwinning ze zijn hiermee als miljoenenbedrijf een paar tientjes rijker mee geworden ik die behoord bij de hardwerkende man voor een appel en een ei ruim 1800 armer en een dubbele meterstand betaald.
Gewenste Oplossing:
Wanneer Essent als miljoenenbedrijf mij zou uitleggen waarom ze niet gewoon de eerlijk opgegeven meterstanden hebben overgenomen zoals zij dat ook hebben gedaan toen ik overstapte van eneco naar essent. Dat had mij nu niet mijn zuur verdiende vakantiegeld gekost. Daarnaast zit ik met een dubbele gasmeter stand die ik nu aan zowel Essent als oxxio heb betaald. Ik wil maar 1 keer mijn meterstanden betalen. Graag uitleg hoe ik dat nu geregeld kan worden.


