Klacht: Niet leveren van bestelling

Kan geen verzinnen op 13 juli 2017 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 13 juli 2017

Een klant heeft op maandag een bestelling geplaatst bij MediaMarkt, die voor dinsdag geleverd zou worden. Tot donderdag is de bestelling echter nog niet aangekomen, en de klant heeft geen informatie of excuses ontvangen van de klantenservice, ondanks herhaaldelijk contact. De klant is gefrustreerd over de situatie, vooral omdat er 500 euro is betaald en er een vakantie aanstaande is.

Mijn Klacht:

Ik heb maandag een bestelling gedaan zou dinsdag geleverd worden het is nu donderdag en ga weer niks ontvangen ik ga vrijdag op vakantie en heb wel effe 500 euro betaald
Ik hang continu aan de telefoon met iemand die zich zg aan de procedures houd geen info geeft
Er wordt ook geen reactie gegeven of excuses
Er kan best iets fout gaan maar door deze reactie hierop mag mediamarkt van mij part afbranden

Gewenste Oplossing:

Vandaag leveren of geld terug

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM