Klacht: Mobiel aan mij verkocht zonder batterij, deze

mary1234567890 op 24 november 2018 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 24 november 2018

Een klant heeft een mobiele telefoon gekocht bij MediaMarkt in Amsterdam Noord, maar ontdekte thuis dat er geen batterij bij was geleverd, ondanks de verzekering van de kassière dat deze inbegrepen zou zijn. Na tevergeefs te hebben geprobeerd een batterij te kopen bij MediaMarkt, kreeg de klant bij een concurrent te horen dat het gebruikelijk is dat telefoons met batterij worden verkocht. Bij terugkomst bij MediaMarkt werd de klant niet geholpen en kreeg te horen dat de bewijslast bij hem lag.

Mijn Klacht:

1511 is mij bij media markt Amsterdam noord een mobiel verkocht zonder batterij. Stond ook niet op de verpakking dat deze incl was, maar kassiere verzekerde mij van wel. Thuis bleek dit niet het geval, ik ging er alds van uit dat de kassiere het bij het verkeerde eind had.
Ik wilde 9 dagen later nog een baterij bij media markt gaan aanschaffen, waar het erg druk was en ik niet geholpen kon worden. Bij de BCC was het rustig en kon ik snel te woord gestaan worden. Hier vertelde ze mij dat zij al hun telefoons incl batterij verkochten en datdat gangbaar was. Terug bij de Mediamarkt wilde ze mij geen batterij meegeven. Ik had gewoon de bon bij me. Werd gezegd dat ‘bewijslast’ bij mij lag, ik eerder had moeten komen en werd daar over doorgezaagd en doorgevraagd op zeer onintelligente wijze, men leek mijn antwoorden ook niet te horen of serieus te nemen.(welke waren: ik had er geen haast mee, heb nog een vaste lijn, het ging om een nieuwe-extra- seniorentelefoon) Ik moest dan zelf de batterij betalen. Uiteindelijk boden ze mij de helft te willen betalen… Schandalig.

Gewenste Oplossing:

Ik wil graag een batterij ontvangen voor een Fysic FM 92-60

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM