Klacht: Factuur op latere datum dan aankoop

[email protected] op 24 juni 2019 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 24 juni 2019

Een klant heeft op 15 juni 2019 een Dolce Gusto gekocht bij MediaMarkt, inclusief een actie voor 30 euro koffie tegoed. Hoewel de betaling op dezelfde dag plaatsvond, ontving de klant de factuur pas op 18 juni, wat leidde tot een afwijzing van het verzoek voor het koffie tegoed. Pogingen om MediaMarkt te benaderen voor een oplossing leverden geen resultaat op.

Mijn Klacht:

Bij Mediamarkt een Dolce Gusto gekocht met als actie 30 euro koffie tegoed, deze actie liep tot en met 16 juni 2019. Deze aankoop gedaan op 15 juni en betaald op 15 juni, tevens een bevestiging gehad van Mediamarkt per mail op 15 juni dat de aankoop betaald was. Op 18 juni kregen we te horen dat hij verzonden is en hierbij zat ook de factuur. Alleen de factuur stond nu ook op 18 juni. Bij het aanmelden voor de 30 euro koffietegoed moest ik het factuur meesturen naar Nescafé, deze hebben het verzoek afgewezen omdat de factuur op 18 juni stond. Naar Mediamarkt een chat gestuurd of ze het factuur op de 15 juni wilden zetten, hierop werdt niet gereageerd. 2 dagen later maar gebeld, maar deze konden hier niets meer aan doen.Zo lopen we dus een 30 euro actie mis omdat de Mediamarkt de datum op het factuur niet wil aanpassen. Voor ons dus nooit meer de Mediamarkt, leuk doen met acties maar niet thuis zijn als het zo ver is. Schandalig!

Gewenste Oplossing:

Mediamarkt moet met een factuur komen met de datum van aankoop, zodat wij bij Nescafé 30 euro koffietegoed kunnen krijgen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM