Klacht: sinds slimme meter gigantische hoge gasverbruik

hilbre op 07 maart 2018 over Liander in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Liander
Status In behandeling
Datum 7 maart 2018

Sinds de installatie van een slimme meter in 2017 is het gasverbruik van de klager aanzienlijk gestegen, van een stabiele 2000 kuub per jaar naar 1800 kuub in slechts vier maanden. Ondanks contact met Liander ontvangt de klager geen duidelijke antwoorden en voelt zich machteloos, vooral omdat er zorgen zijn over de juistheid van de meter. De klager vraagt zich af hoe de juistheid van de meter kan worden bewezen zonder zelf de kosten te dragen voor een eventuele controle.

Mijn Klacht:

Sinds 2017 hebben wij een slimme meter laten plaatsen, sinds die tijd is ons gasverbruik gigantisch gestegen. Dit kan nooit. We wonen al 11 jaar op hetzelfde adres en zitten al die jaren op 2000 kuub gas per jaar. Dat is al veel maar wel stabiel. Nu zitten we sinds november op 1800 kuub!!! in 4 maanden. Liander gebeld maar krijg niet echt een duidelijk antwoord, ja dat we iemand kunnen laten komen maar dat we zelf de kosten kunnen betalen als blijkt dat het niet aan de meter ligt. Maar als zij dat zeggen hoe bewijzen wij het tegendeel? Het is eng en we voelen ons machteloos. Is het ook niet zo dat een apparaat geijkt moet zijn? Ik heb gelezen dat veel apparaten niet eens geijkt zijn. we weten niet meer wat we moeten doen. Ook al hebben we een houtkachel en zitten we onder dekens in de woonkamer tikt de meter maar door.

Gewenste Oplossing:

Als Liander samen met ons een oplossing wil zoeken en dat we niet voor torenhoge kosten komen te staan.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Liander

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Liander in behandeling genomen

Bericht van

8 jaren geleden - Beste Diana, Bedankt voor je bericht. Wij begrijpen dat het verschil erg hoog is en je samen naar een oplossing wil zoeken. Je hebt jouw klacht ook via Facebook bij ons neergelegd. Deze hebben wij in behandeling en zullen wij verder behandelen. Met vriendelijke groet, Suzanne Namens het Liander webcareteam

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie