Klacht: proces verzwaring elektra en gas duurt bijna vijf maanden en nog steeds geen oplossing

By Cheff op 08 januari 2020 over Liander in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 9 januari 2020
Reactie van het bedrijf:

Beste heer Torun, Bedankt voor je bericht. Wat vervelend dat de werkzaamheden tot nu toe nog niet uitgevoerd zijn. Wij kunnen ons voorstellen dat je graag zo snel mogelijk je restaurant wilt kunnen openen. We nemen telefonisch contact met je...

Bedrijf Liander
Status Opgelost
Datum 8 januari 2020

Een ondernemer diende in juli 2019 een aanvraag in voor de verzwaring van elektra en gas, maar heeft tot op heden geen oplossing ontvangen. Liander kampt met een tekort aan technici, waardoor de verzwaring niet kan worden uitgevoerd, terwijl de ondernemer hoge vaste lasten moet betalen zonder de benodigde energievoorzieningen voor zijn bedrijf. De ondernemer voelt zich benadeeld door de monopolistische positie van Liander in deze kwestie.

Mijn Klacht:

Begin juli 2019 heb ik een aanvraag ingediend voor een verzwaring van elektra en gas en tot op heden heb ik nog steeds geen verzwaring! Reden??? Liander komt techneuten tekort die het klus kunnen doen!!! maar ondertussen moet de kleine ondernemer wel elke maand tienduizend euro betalen voor vaste lasten maar kan niet ondernemen zonder elektra en gas!!! Liander misbruikt haar positie want zij is de enige waar je deze verzwaring kunt aanvragen en is ook de enige uitvoerder die het mag doen hierdoor maakt Liander heel veel slachtoffers zonder daarvoor bestraft te

Gewenste Oplossing:

Als ze met spoed dus eerder gisteren dan vandaag de verzwaring in orde maken want elke dag is een verloren dag. Restaurant staat klaar om gasten te ontvangen maar heeft geen noodzakelijke stroom.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Liander in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Liander een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Liander

Heeft op 09 januari 2020 om 13:51 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste heer Torun,
Bedankt voor je bericht. Wat vervelend dat de werkzaamheden tot nu toe nog niet uitgevoerd zijn. Wij kunnen ons voorstellen dat je graag zo snel mogelijk je restaurant wilt kunnen openen.
We nemen telefonisch contact met je op. Degene die contact met je opneemt zal de uitvoerdatum van de werkzaamheden met je bespreken. Helaas kunnen werkzaamheden niet altijd eerder worden uitgevoerd.
Met vriendelijke groet,
Jill
Namens het Liander Webcareteam

Alle klachten die gemeld zijn door By Cheff
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie