Klacht: Zwerfplastic op straat afkomstig van Kruitvat

bokkepruik op 13 september 2020 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 13 september 2020

Een klant van Kruidvat op de Dierenselaan in Den Haag heeft geklaagd over het zwerfplastic dat ontstaat door het buiten plaatsen van grootverpakkingen met toiletpapier. De grote stukken plastic die van deze verpakkingen afkomen blijven liggen en waaien weg, waardoor ze in de wijk terechtkomen. De klager vindt dat Kruidvat verantwoordelijk moet zijn voor het opruimen van dit afvalplastic.

Mijn Klacht:

Het filiaal van Kruitvat op de Dierenselaan in Den Haag plaatst dagelijks hoge stapels grootverpakkingen met rollen toiletpapier buiten bij de ingang van de winkel op het trottoir . Om een kleinere consumentenverpakking met toiletrollen te bemachtigen moeten er grote stukken plastic van de grootverpakkingen afgetrokken worden. Deze grote stukken plastic blijven voor de ingang liggen, ze waaien weg en ze gaan vervolgens zwerven door de wijk . Bij mij in de straat ( om de hoek) zie ik op 1 moment soms wel drie van die lappen plastic tegelijk bij mij in de straat liggen. Ik ruim ze altijd op , maar het beleid van Kruitvat rondom dit afvalplastic is natuurlijk niet goed. Anderen zouden dit niet moeten hoeven opruimen: Kruitvat zou er zelf voor moeten zorgen dat dit plastic niet rond gaat zwerven. Het is een ergernis en het is slecht voor het milieu.

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn als Kruitvat ervoor gaat zorgen dat de grote stukken plastic, afkomstig van de toiletrollen, niet als zwerfvuil op straat eindigen. De plaatselijke filiaalmanager zou er bijvoorbeeld beleid van kunnen maken om dit grootverpakkingsmateriaal voortaan zelf preventief te verwijderen en het als afval op te slaan, zodat klanten dit er niet meer zelf af hoeven te trekken als ze een consumentenverpakking willen bemachtigen. Ik hoop dat hieraan gehoor gegeven wordt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kruidvat nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door bokkepruik
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM