Klacht: Folder

@ps@ op 11 februari 2020 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 11 februari 2020

Een klant heeft een klacht ingediend over de Kruidvat in Gorinchem, waar hij op maandag ondergoed voor kinderen wilde kopen dat in de folder stond aangekondigd voor die dag. Bij aankomst bleek het product nog niet uitgestald en een medewerker gaf aan dat de aanbieding pas op dinsdag inging, ondanks de vermelding in de folder. Hierdoor was de gewenste maat op dinsdag al bijna uitverkocht, wat de klant als teleurstellend ervaart.

Mijn Klacht:

Ik ben maandag naar de kruidvat gorichem geweest voor Rolf ondergoed voor kinderen. Maar toen ik daar kwam toen was het nog niet uitgepakt. En toen ik een medewerker vroeg die zijn de aanbieding gaat vanaf dinsdag in maar op de folder staat maandag 10-01-2020. Ik zij dat toen zij ze heel bot het gaan vanaf dinsdag in. Ik ben nu op dinsdag gegaan vroeg en daardoor was de maat die ik nodig had nog maar 1 van.daardoor moet ik iemand anders vragen om het te halen. Ik vind dat heel slecht.

Gewenste Oplossing:

Als op het krantje staat vanaf dinsdag plaats van maandag dat scheelt een hoop kwaadheid en dat medewerkers vriendelijke zijn anders kan je beter wat anders gaan doen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kruidvat nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door @ps@
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM