Klacht: Dierentuinactie: onduidelijkheid over uiterlijke datum verzilveren activatiecode

Treurnietje op 16 oktober 2020 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten

Mijn Klacht:

Op de actiepagina van de dierentuinkaartjes is niet duidelijk aangegeven dat de verlenging niet geldt voor het verzilveren van de activatiecode.

Half februari heb ik 3 dierentuinactievouchers gekocht. Door de komst van corona heb ik in het voorjaar geen dierentuin kunnen bezoeken. Op de site van het Kruidvat zag ik dat de geldigheid van deze actie bij GaiaZoo t/m 15 november was verlengd. Prima geregeld, dacht ik.
Totdat ik de vouchers vandaag wilde verzilveren en bleek dat de codes al op 19 juli verzilverd hadden moeten worden… Geld weg, dus.

Gewenste Oplossing:

Uit diverse klachten op het internet over deze kwestie blijkt al dat het Kruidvat niet reageert op deze klachten.
Het meest kwalijke, vind ik zelf, dat het geld van al die onverzilverde bonnen bij het Kruidvat blijft hangen. Het zou het Kruidvat sieren als ze het geld van de onverzilverde vouchers aan de deelnemende dierentuinen zouden schenken. Die hebben het in deze periode al moeilijk genoeg!

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kruidvat nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Treurnietje