Klacht: Kras op deur

user-1302575 op 28 oktober 2016 over KeukenConcurrent in de categorie Keukenleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
KeukenConcurrent has resolved this complaint
Klacht opgelost op 10 april 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste meneer Potkamp, Uit onze administratie blijkt dat deze melding op klacht.nl nog open staat. Graag sluiten wij deze af en vernemen het graag van u als wij u nog ergens mee van dienst kunnen zijn. Met een vriendelijke groet,...

Categorie Keukenleveranciers
Status Opgelost
Datum 28 oktober 2016

Een klant van KeukenConcurrent heeft in februari een keuken ontvangen en was tevreden over de levering. Na het per ongeluk laten vallen van een stoel, ontstond er een kras op een deur. Hoewel de klantenservice aangaf een nieuwe deur te zullen opsturen, bleek de kleur niet meer beschikbaar, waardoor de klant vreest dat bij toekomstige schade niet dezelfde deuren te verkrijgen zijn en mogelijk nieuwe deuren aangeschaft moeten worden.

Mijn Klacht:

Heb in februari de keuken gekregen .alles goed geregeld geen klacht daar over.
Laat stoel vallen komt tegen de deur,grote kras.Bel op leg het uit wat er is gebeurd,geen probleem er word een nieuwe opgestuurd zij de dame van de klanten service.blijkt nu dat de fabrikant onze kleur niet meer verstrekt.
Als er nu wat kapot gaat kan ik het zelfde er niet meer bij krijgen. Ben dan verplicht om allemaal nieuwe deuren te kopen..en er word gezegd sorry

Gewenste Oplossing:

Als ik maar een nieuw deurtje kan krijgen in de zelfde kleur wat ik nu heb.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar KeukenConcurrent over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door KeukenConcurrent in behandeling genomen

Bericht van KeukenConcurrent

9 jaren geleden - Beste meneer Potkamp, Erg vervelend wanneer er een ongelukje gebeurd in huis waardoor er schade ontstaat. Mijn collega's hebben u extra service geboden om getracht de deur voor u te bestellen, ondanks dat er geen garantie zit op schade van buitenaf. Helaas is het front niet meer leverbaar door de fabrikant. Momenteel is mijn collega aan het bekijken of wij u op een andere manier van dienst kunnen zijn. Er zal na het weekend contact met u worden opgenomen door mijn collega van de klantenservice. Met vriendelijke groet, Robin - Webcare KeukenConcurrent

Bericht van KeukenConcurrent

9 jaren geleden - Beste meneer Potkamp, Mijn collega van de klantenservice zal u per mail een oplossing aandragen. Met vriendelijke groet, Robin - Webcare KeukenConcurrent

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat KeukenConcurrent een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

KeukenConcurrent

Heeft op 10 april 2018 om 16:22 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste meneer Potkamp,

Uit onze administratie blijkt dat deze melding op klacht.nl nog open staat. Graag sluiten wij deze af en vernemen het graag van u als wij u nog ergens mee van dienst kunnen zijn.

Met een vriendelijke groet,

Chris - Webcare KeukenConcurrent

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM