Klacht: onjuist advies bij vertrek naar schengenland Noorwegen

gestrande reiziger op 07 juni 2015 over KLM in de categorie Vliegmaatschappij

KLM klantenservice

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
⏳ Wacht op reactie
Bedrijf KLM
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 7 juni 2015

Een reiziger met een Cubaans paspoort heeft bij KLM aangegeven dat hij zijn verblijfsdocument thuis was vergeten en kreeg te horen dat hij zonder dit document naar Noorwegen kon reizen, aangezien het een Schengenland betreft. Bij de terugreis naar Nederland werd echter geweigerd om in te checken met alleen het paspoort, waardoor de reiziger vastzit in Noorwegen en afhankelijk is van het opsturen van het verblijfsdocument om een nieuwe vlucht te boeken.

Mijn Klacht:

4 juni 15:20 uur KL 1217 asd Sandefjord retour 7 juni KL 1212 Sandefjord Asd.
Ingdchekt op 4 juni met cubaans paspoort aangegeven ben verblijfsdocument ( onbepaalde tijd) thuis vergeten kan.ik wel reizen,? persoon zegt geen probleem is Schengen land kan reizen met paspoort. Vandaag wil ik terug vanuit Noorwegen en ik mag niet incheken met alleen mijn.paspoort kan dus niet.terug naar mijn woonplaats in Nederland, zit nu vast in Noorwegen omdat ik.zonder verijfsvergunning niet in vliegtuig mag. Kan door advies bij aanvang reis nu dus niet terug naar nederland, ben.afhankelijk.dat nu iemand.mijn.verblijfsdocument op.stuurt en.moet.opnieuw vlucht boeken .

Gewenste Oplossing:

Zou graag willen.weten hoe dit nu kan en misschien ivm onjuist advies hulp/ vergoeding bij terugvlucht.

💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM