Klacht: Onduidelijke gang van betalen bij een dienst van Digital River

RP KRIJT op 01 augustus 2018 over Klarna in de categorie Betalingsdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 2 augustus 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste R.P. Krijt, Jammer om te horen dat u deze indruk van Klarna heeft. Wij sturen de factuur per e-mail naar het opgegeven e-mailadres. Wanneer er geen tijdige betaling volgt ontvangt u een herinnering zonder kosten op ditzelfde e-mailadres. Wanneer...

Bedrijf Klarna
Categorie Betalingsdiensten
Status Opgelost
Datum 1 augustus 2018

Een consument heeft een abonnement afgesloten bij Digital River voor een VPN-dienst, maar ontdekte dat de betaling via Klarna verloopt zonder duidelijke communicatie. Na het niet ontvangen van herinneringen, ontving de consument een dreigbrief van een incassobureau met extra kosten, wat leidde tot de indruk dat er opzettelijk verwarring is gecreëerd om betalingen te innen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Bij Digital River (Avast) een abonnement afgesloten voor VPN. Op de factuur van Digital River staan verder helemaal geen bankgegevens. Blijkt de factuur te gaan via Klarna.
Deze stuurt een factuur per email maar aangezien er tegenwoordig veel Spookfacturen zijn, is deze waarschijnlijk verwijderd.
Dan hoor je niets meer, geen herinnering en dan krijg je meteen dreigbrief met incassokosten van een incassobureau Secoria en dat is weer een onderdeel van Klarna.
Het komt natuurlijk op deze manier veel voor dat er niet betaald wordt omdat je zaken doet met Digital River en niet met Klarna. Het is volgens mij een opgezet spel om zo veel geld binnen te halen. het zou mij niet verwonderen als Avast (bekend van de virusscanner) ook een onderdeel is van Klarna en Secoria.
Tevens was de factuur na overleg betaald zonder incassokosten maar aangezien er geen betalingsomschrijving in de omschrijving was gezet maar een factuurnummer van Digital River is deze weer teruggestort? zij willen gewoon dat je ook de incassokosten betaald. Het is gewoon een opgezet spel om zoveel mogelijk geld binnen te halen, bah.

Gewenste Oplossing:

Als de incassokosten worden teruggestort!

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Klarna in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Klarna een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Klarna

Heeft op 02 augustus 2018 om 08:33 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste R.P. Krijt,

Jammer om te horen dat u deze indruk van Klarna heeft.

Wij sturen de factuur per e-mail naar het opgegeven e-mailadres. Wanneer er geen tijdige betaling volgt ontvangt u een herinnering zonder kosten op ditzelfde e-mailadres. Wanneer ook dan de betaling niet tijdig volgt twijfelen wij aan de juistheid van het e-mailadres en sturen wij per post een tweede herinnering met aanmaningskosten. Mocht ook dan geen betaling volgen gaat de factuur inderdaad naar onze incassopartner Segoria.

Ik wil het graag voor u nakijken wat er gebeurd is. Zou u ons daarvoor via [email protected] uw betalingsomschrijving, het gebruikte e-mailadres en uw geboortedatum willen doorgeven?
Alvast bedankt.

Een fijne dag!

Groet, Marleen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM