Klacht: Klacht: ING Bank wil graag van haar klanten af: Pensioen Sparen

ejoc op 12 mei 2021 over ING in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ING has resolved this complaint
Klacht opgelost op 12 mei 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste ejoc, We hebben ervoor gekozen om in onze communicatie standaard te tutoyeren, omdat het grootste gedeelte van onze klanten dit als persoonlijker en prettiger ervaart. Wanneer u persoonlijk contact met ons opneemt via de chat, Social Media, telefoon of...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf ING
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 12 mei 2021

Een klant van ING heeft een klacht ingediend over een brief waarin de bank adviseert om over te stappen naar een andere instelling voor aanvullend pensioen. De klant voelt zich gedwongen om te verhuizen vanwege hogere rentes en opnamekosten die ING normaal gesproken rekent. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Een aantal jaren geleden heb ik bij ING een bankspaarrekening geopend voor aanvullend pensioen (banksparen)
Nu ontvang ik een rare brief van de ING dat ik beter naar een andere instelling kan gaan omdat:
1. die andere instelling hoogstwaarschijnlijk een hogere rente biedt dan ING
2. ik sowieso een andere instelling moet kiezen om geld te kunnen uitkeren voor het pensioen wanneer de opbouw fase is afgelopen.

Ze bieden aan om het pensioen tijdelijk gratis over te zetten naar een door mij te openen rekening bij een andere instelling. Tijdelijk gratis want normaal rekenen ze 0.5% aan opnamekosten. En oh ja, het kan wel zo zijn dat er nog een marktrente verrekening bij mij in rekening wordt gebracht.

Was getekend: Annet van der Hoek, Directeur klanten service.

Ook vergeet ING voor het gemak dat er distributiekosten in rekening worden gebracht door de andere instelling wanneer daar een pensioenspaarrekening wordt geopend.

Wat zijn dit voor praktijken? Tja ING Bank wil letterlijk van haar klanten af.

Gewenste Oplossing:

ING dient mij keurig zonder enige verder kosten onder te brengen bij een andere instelling. Ing dient ook de distributie kosten voor haar rekening te nemen.

Alle andere rekeningen, producten bij de ING zal ik zelf wel beëindigen, met plezier als ik maar van die club af ben.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar ING over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ING in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ING een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ING

Heeft op 12 mei 2021 om 16:43 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste ejoc,

We hebben ervoor gekozen om in onze communicatie standaard te tutoyeren, omdat het grootste gedeelte van onze klanten dit als persoonlijker en prettiger ervaart. Wanneer u persoonlijk contact met ons opneemt via de chat, Social Media, telefoon of op kantoor, kunt u aangeven dat u het liefst met u aangesproken wilt worden. We passen onze taal hier dan tijdens het gesprek graag op aan.

Voor meer informatie over uw Banksparen kunt u contact opnemen met onze klantenservice zodat we uw feedback/klacht over dit proces kunnen registreren. Meer informatie over onze klachtenprocedure kunt u vinden in deze link: https://www.ing.nl/de-ing/klachten/index.html

Vriendelijke groet,

Yvonne
ING Webcare

ejoc

Heeft op 12 mei 2021 om 18:42 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Sorry, maar ING lost met een \"registratie\" procedure niets op. Bij het openen van de ING pensioenspaarrekening werd geen melding gemaakt van een verplichte overstap (ten koste van .5%, mind you) naar een pensioen uitkerende partij. Maar goed het verhaal staat hier op het web voor iedereen te lezen. Ben overigens wel tevreden over de de voortvarende werkwijze van klacht.nl, bedankt hiervoor.

Alle klachten die gemeld zijn door ejoc
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM