Klacht: ik ben genaaid

stephan10 op 16 juli 2012 over fabrieksprijs.com in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 16 juli 2012

Een klant heeft een stekker voor zijn iPod besteld, maar ontdekte dat hij een fout had gemaakt bij het invullen van zijn gegevens. Bij het proberen te bellen naar het bedrijf kwam hij erachter dat het telefoonnummer niet bestaat. Daarnaast uit de klant zijn zorgen over het ontbreken van een KvK-nummer op de website van fabrieksprijs.com.

Mijn Klacht:

ik heb een stekker voor mijn ipod besteld maar ik had iets verkeerd in gevuld dus ik ging belen maar zo als ik net las betsaat dat nummer niet eigelijk zijn we een beetej teveel vertrouwent want ik heb net op de dite gekeken maar hun heben ook helemaal kvk nummer of hoeft dat niet oppeen internet koop site

Gewenste Oplossing:

geld terug of dat mensen hier wat van leren dat ze niet op een mooie web site vertrouwen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)