Klacht: Klacht personeel

noord46 op 10 oktober 2013 over HEMA in de categorie Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf HEMA
Categorie Warenhuizen
Status Open
Datum 10 oktober 2013

Een klant van HEMA heeft een negatieve ervaring gedeeld over het personeel in het restaurant. Na de aankoop van hotdogs met haar kleindochter werden zij gevraagd het restaurant te verlaten, wat leidde tot verbazing en teleurstelling. De klant heeft aangegeven HEMA in Schiedam in de toekomst te vermijden.

Mijn Klacht:

Gisteren 9 oktober jl kocht ik met mijn kleindochter van 6 jaar 2 hotdogs. Vervolgens betraden wij het restaurant om de hotdogs te eten.Wij hadden net plaats genomen in het voor een kwart bezette restaurant. Tijd om iets te drinken te bestellen was er nog niet. Wij werden aangesproken door een personeelslid(voor mij volkomen onbekend persoon) dat wij het restaurant moesten verlaten. Ik was zeer verbaasd maar ben vertrokken. U begrijpt vast wel dat ik de Hema Schiedam voorlopig voorbij zal lopen.
vriendelijke groet, een ex klant , A van Noordenne

Gewenste Oplossing:

Dat mijn klacht serieus genomen wordt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HEMA

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over HEMA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM