Klacht: Monteur niet op komen dagen

So-02185297 op 16 december 2021 over Guidion in de categorie Computerwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Guidion has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Guidion
Categorie Computerwinkels
Status Open
Datum 16 december 2021

Een klant van Guidion heeft een klacht ingediend omdat de geplande monteur niet is komen opdagen, ondanks dat de klant thuis was en de tijd voor het raam heeft doorgebracht. Na contact met de klantenservice werd er een andere monteur gestuurd, die wel arriveerde en goed werk heeft geleverd. De klant vraagt zich af of de foto die de eerste monteur zou hebben gemaakt, beschikbaar is, omdat hij twijfelt aan de juistheid van de informatie.

Mijn Klacht:

Na 2uur wachten gebeld wanneer de monteur komt. Krijg te horen dat hij geweest was en ik niet thuis was .Hij had ook een foto van mijn huis gemaakt. Ik ben niet weg geweest en al die tijd voor het raam gezeten. Na veel worden hebben ze een andere monteur gestuurd. Die kwam wel, dat was een zeer goede monteur, erg aardig en goed voor zijn werk. Beide TV aangesloten en afgesteld.
Ps Ik zou die foto van mijn huis wel willen zien, want ik hou niet van leugens.

Gewenste Oplossing:

Excuses van die monteur.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Guidion

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Guidion nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door So-02185297
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM